Segédkönyv a Politikai Bizottság tanulmányozásához (1989)
1935. április 1-én született Pécsett. Felesége az Állami Bér- és Munkaügyi Hivatal főelőadója. Iskoláit Pécsett végezte el. Később diplomát szerzett a KB Politikai Főiskolája nemzetközi szakán.
A Pécsbányatelepi Bányaüzemben kezdett dolgozni üzemmérnöki beosztásban. 1957-től a Magyar Rádió pécsi stúdiójának munkatársa. Később felkerült Budapestre, ahol a MR riportere, rovatvezető-helyettese, szerkesztőségi titkára, szerkesztőségvezető, majd főszerkesztő-helyettes. 1982-től a KB Agitációs és Propaganda Osztály Tájékoztatási Alosztályát vezette, majd osztályvezető-helyettes. 1987 tavaszán kinevezték a Magyar Rádió elnökévé. 1989. november 30-i hatállyal felmentették, miután lemondott a Magyar Rádió elnöki tisztéről. 1991 januárjától egy hetilap főszerkesztője. 1988. május 22. és 1989. október 6. között KB-tag.
Kommunizmuskutató Intézet
1935. április 1-jén született Pécsett. Elemi iskoláit követően ipari fémmunkásnak tanult, majd a Mecseki Szénbányászati Trösztnél helyezkedett el technikusként. 1959-ben került a Magyar Rádió pécsi stúdiójába, ahol eleinte gépkocsivezető és technikus, majd, a ranglétrán feljebb lépve, riporter lett. Egy évvel később, 1960-ban belépett a Magyar Szocialista Munkáspártba (MSZMP), amelynek egészen a párt 1989-es megszűnéséig tagja maradt. Mintegy hatévnyi pécsi rádiózást követően a fővárosba, a rádió budapesti stúdiójába került, ahol először a Reggeli Krónika szerkesztője, majd rovatvezető, szerkesztőségvezető, végül a Politikai Műsorok Osztályán a Politikai Adások Főszerkesztőségének osztályvezető-helyettese lett.
Miután a rádióban politikailag megbízható munkatársnak bizonyult, 1982-ben „kiemelték”, vagyis munkát kapott az MSZMP-ben: tájékoztatási ügyekkel foglalkozó alosztályvezetőként a párt egyik legfontosabb vezető szervének számító Központi Bizottság (KB) Agitációs és Propaganda Osztályára került, amelynek feladata a pártideológia kidolgozása és népszerűsítése volt. 1986-ban ugyanitt osztályvezető-helyettes lett. Megbízatását egy évig látta el.
1987-ben kinevezték az 1974-ben önálló szervezetté vált Magyar Televízió (MTV) sorrendben harmadik elnökévé. Ebben az időben az MTV két csatornáján kívül az országban nem volt más televíziós adás, ezek roppant népszerűségnek örvendtek, nézettségük esténként akár a négy-öt millió főt is elérhette, ezért a tömegpropaganda (s nem kevésbé a manipuláció...) szempontjából valóban bizalmi posztnak számított az intézmény irányítása. Kinevezését követően egyik első intézkedése az volt, hogy a szintén ebben az időben indított hazai egészségmegőrzési kormányprogrammal összhangban, megtiltotta a dohányzást a televízió képernyőjén. Tévéelnöki kinevezésével egy időben bekerült az állampárt propagandaügyeivel kapcsolatban javaslatokat megfogalmazó Agitációs és Propaganda Bizottságba.
1988-ban felért pályája csúcsára, mivel beválasztották az MSZMP KB tagjai közé, így bekerült a párt és ezáltal az ország felső vezetésébe. Itt még a rendszerváltoztatás előtt egy évvel is azt hangsúlyozta, hogy az MSZMP nincs válságban, és megvan az ereje ahhoz, hogy az országot válságos helyzetéből kivezesse.
Az állampárt 1989. októberi felszámolását követően párttagsága megszűnt, december végével pedig MTV-elnöki tisztétől is megvált, miután nem volt hajlandó együttműködni azzal a Minisztertanács által kinevezett bizottsággal, amelynek az volt a feladata, hogy az első szabadon választott kormány felállásáig felügyelje a televízió működését.
A rendszerváltoztatást követően nem vállalt politikai szerepet, rövid ideig egy kereskedelmi lapnál dolgozott szerkesztőként. 2019-ben elhunyt.
Életút, tisztségek:
1953–1959: A Mecseki Szénbányászati Tröszt technikusa.
1959–1965: A Magyar Rádió pécsi stúdiójának technikusa, majd riportere.
1960-tól: A Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) tagja.
1962: Elvégzi az újságíró-iskolát.
1965–1983: A Magyar Rádió budapesti stúdiójának szerkesztője, rovatvezetője, szerkesztőségvezetője, végül a rádió Politikai Műsorok Főosztályán a Politikai Adások Főszerkesztőségének főosztályvezető-helyettese.
1982 – 1986. június: Az MSZMP Központi Bizottsága (KB) Agitációs és Propaganda Osztálya Tájékoztatási Alosztályának vezetője.
1986. június – 1987. március: Az MSZMP KB Agitációs és Propaganda Osztályának helyettes vezetője.
1987. április 1. – 1989. november 27. A Magyar Televízió elnöke.
1987. április 28.– 1989. június 14. Az MSZMP KB Agitációs és Propaganda Bizottságának (1988. december 15-től Társadalompolitikai Bizottságának) tagja.
1988. május 22. – 1989. október 7. Az MSZMP KB tagja.
1991: Hetilap-főszerkesztő.