Fekete Rajmund, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatója az M1 Ma reggel című műsorában elmondta, az akták megnyitása nem jelenti azt, hogy lényegi információk derülnek ki a hatvan évvel ezelőtti eseményekről. Közölte, a tudatosan a politikai pályára szánt JFK meggyilkosságával kapcsolatban az amerikaiak több mint 60 százaléka nem fogadja el a magányos merénylő teóriáját. A Kennedy-kultusz kialakulásához nagyban hozzájárult erőszakos halála, ám özvegye is sokat tett azért, hogy hatvan évvel később is egykori férjéről beszélnek az emberek.
Az intézetigazgató közölte: a John Fitzgerald Kennedy elnök meggyilkolásával kapcsolatos újabb akták nyilvánossá tétele, nem fog közelebb hozni minket az ügy megoldásához. Közölte továbbá, a Gallup Intézet közelmúltban végzett felmérése szerint az amerikaiak 65 százaléka ma sem hiszi el, hogy a kommunista Lee Harvey Oswald magányos merénylőként követte volna el a politikai gyilkosságot 1963-ban.
Fekete Rajmund rámutatott, mind a mai napig az egyik legsikeresebb elnöknek tartják Kennedyt, akit gyermekkora óta komoly politikai szerepre szánt családja: elnököt akartak belőle. A mérések szerint az elnök nagy népszerűségnek örvendett. Támogatottsága 1963-ban Texasban volt a legalacsonyabb, ezért is ragaszkodott ahhoz, hogy nyitott limuzinnal hajtsanak végig Dallason – hadd lássák őt az emberek. Sajnos ez megkönnyítette a merénylő, merénylők dolgát – közölte Fekete Rajmund.
Az intézetigazgató szerint nagyban hozzájárult a merénylet Kennedy mártíromságához, ám nem szabad megfeledkezni özvegye, Jackie Kennedy tevékenységéről, amelynek köszönhetően férje kultusza nemcsak kialakulhatott, de tovább is élhetett.
Fekete Rajmund emlékeztetett, az esetet kivizsgáló Warren-bizottság nagyon hamar lezárta az ügyet, ugyanis tartottak attól, hogy Moszkva is érintett a merényletben, amelynek következtében akár a harmadik világháború is kialakulhatott volna. A teljes igazságot azonban soha nem fogjuk megtudni – zárta gondolatait Fekete Rajmund.